982634727031+

info@mahyaz.com

خدمات شرکت مهندسی مهیاز

خدمات شرکت مهندسی مهیاز شامل طراحی و ساخت آبساز، سیستم های WFI، بخارتمیز PSG، بیوراکتورها و فرمانتورها، مبدل های حرارتی و کندانسور، مخازن پروسس، سیستم های فیلتراسیون، پایپینگ خطوط پروسس و یوتیلیتی و … می باشد. هدف ما فراهم نمودن خدمات و محصولات مطلوب، با کیفیت و همراه نوآوری برای فعالین این حوزه است.

صنعت داروسازی ایران با رشد چشم گیری هم اکنون هم تراز با شرکت های داروسازی جهان رو به پیشرفت است. این امر سبب شده تا در راستای دستگاه های نظارتی هم چون وزارت بهداشت و وزارت غذا و دارو توجه و حساسیت بیشتری نسبت به رعایت استاندارد ها و مسنتد سازی ها ی لازم برای دستگاه های خط تولید داشته باشند.
بدیهی است تمام دستگاه های خطوط تولید از جمله جامدات، مایعات، نیمه جامدات، استریل و….نیاز به این مدارک و مستندات داشته باشند. با توجه به اینکه در بسیاری از موارد دستگاه های موجود از سال ها قبل خریداری شده و در حال استفاده می باشند و همچنین بسیاری از سازنده ها مدارک و مستندات ملزم به استاندارد را ارایه نمی دهند. شرکت مهیاز بر آن شده است تا در راستای رفع این نیاز صنعت معظم داروسازی کلیه خدمات در راستای مستند سازی و معتبر سازی را به شرکت های دارویی ارایه دهد.
لازم به ذکر است سایر محصولات و خدمات شرکت مهندسی مهیاز از قبیل انجام پایپینگ و ساخت تجهیزات استیل و…. تماماً با مستندات لازم به شرکت های طرف قرارداد ارایه می گردد.

خدمات شرکت مهندسی یسنا آرمان زندگی

در صنایع دارویی و غذایی سیستم های لوله کشی و انتقال سیال به سمت مصرف کننده ها به دو بخش :

 1. سیستم لوله کشی هایژنیک Clean Utility
 2. سیستم لوله کشی پشتیبان Black Utility

تقسیم می شود.

سیال های مورد استفاده در پروسه تولید با تماس مستقیم با محصول و ماده اولیه از نوع هایژنیک و سیال هایی که جهت تامین انرژی و تماس غیر مستقیم با محصول یا ماده اولیه است از نوع پشتیبان است.

گروه فنی و مهندسی مهیاز با تجربه بیش از 20 سال در امر لوله کشی صنایع مختلف از جمله دارویی و غذایی و همچنین استفاده از تجهیزات مدرن و بروز دنیا تمامی عملیات محاسبات و احراز کیفیت سیستم های لوله کشی و انتقالات سیال را عهده دار می باشد.

ساخت تجهیزات و لوازم استیل با بالاترین کیفیت با استفاده از استیل ضد زنگ با استفاده از استیل ضد زنگ (316 و 304) در شرکت مهندسی مهیاز صورت می گیرد.

 • پلتفرم های استیل
 • ترولی های اتاق تمیز
 • کمدهای تعویض لباس
 • انواع قفسه های استیل
 • کابینت های اتاق تمیز
 • انواع تجهیزات اتاق تمیز
 • نیمکت های اتاق تعویض لباس
 • انواع پس باکس های اکتیو و پسیو
 • سینک ها و وان های استنلس استیل

از مهمترین خدمات شرکت مهندسی یسنا آرمان زندگی (مهیاز) تولید انواع سیستم های CIP با توجه به نیاز مشتری می باشد. از مهمترین ویژگی های سیستم های CIP تولید شده توسط این مجموعه طراحی سیستم متناسب با نیاز، ساخت سیستم مرکزی یا متحرک، طراحی کامپکت، حداقل هزینه نگهداری، استفاده از SS316L برای ساخت مخازن، استفاده از دقیق ترین ابزارها برای رعایت ایمنی و سیستم کنترلر SCADA) PLC) است.

با توجه با نیاز شرکت های داروسازی، غذایی و آرایشی مجموعه یسنا آرمان زندگی (مهیاز) اقدام به طراحی و ساخت سیستم های استریل در محل می نماید. از مهمترین ویژگی های سیستم های SIP تولید شده در شرکت مهندسی مهیاز مقاومت بالای بدنه سیستم در برابر خوردگی، Skid-mounted، طراحی کامپکت، ساختار مواد از SS316L، کیفیت بالا و دارای سیستم اتوماسیون قابل سینک به تجهیز مقصد می باشد.

شرکت مهندسی مهیاز با پشتوانه سالها تجربه و استفاده و بکارگیری از نیروهای تخصصی، با سابقه و نام آشنا بصورت تخصصی در قالب اجرای پروژه های صنایع دارویی و دیگر صنایع فعالیت میکند. از این رو مشاوره و تهیه کلیه مدارک مربوط به مستندسازی و معتبرسازی ماشین آلات و دستگاه های دارویی در راستای ارتقای کیفی مستندات شرکت های دارویی توسط تیم مهندسی مهیاز انجام خواهد پذیرفت.

ساده سازی فرآیندهای پیچیده با استفاده از اتوماسیون در فضای بسیار چالش برانگیز تولید دارویی و بیو دارویی از مهمترین خدمات شرکت مهندسی یسنا آرمان زندگی است. فرایندهای پیچیده در بخش اتوماسیون با استفاده از راه حل های 21CFR Part 11 و پیشرفته ترین ابزارهای روز حل خواهد شد. با استفاده از فناوری اتوماسیون امکان نظارت، ثبت، تجزیه و تحلیل و کنترل تمام عملیات امکان پذیر است.

تیم اتوماسیون شرکت مهندسی مهیاز در نتیجه همکاری با مهندسین با سابقه ابزاردقیق و اتوماسیون، خدمات زیر را به مشتریان خود ارائه می دهد:

 • طراحی و توسعه سیستم اتوماسیون صنایع مختلف
 • نصب، راه اندازی و اتوماسیون ماشین آلات دارویی، غذایی و پالایشگاهی
 • مشاوره در خصوص طراحی و پیاده سازی سیستم اتوماسیون مطابق با نیاز مشتری
 • تعمیر کلیه بردهای الکترونیکی ماشین آلات شامل پاور، انواع اینترفیس، کارت شبکه، I/O Remote و …

مهیاز با در اختیار داشتن مهندسین و تکنسین های با تجربه، اقدام به طراحی و ساخت انواع تجهیزات مطابق با سفارش مشتری و استاندارد ASME BPE می نماید که می توان به این موارد اشاره کرد:

 • طراحی و ساخت تجهیزات CIP و SIP
 • طراحی و ساخت ستون های کروماتوگرافی
 • طراحی و ساخت سیستم های فیلتراسیون
 • طراحی و ساخت بیوراکتورها و فرمانتورها
 • طراحی و ساخت تجهیزات اتاق تمیز صنایع دارویی
 • طراحی و ساخت مخازن و ماشین آلات مورد استفاده صنایع دارویی
 • طراحی و ساخت مبدل های حرارتی ( Heat Exchangers) و کندانسورها

مستندات قابل ارائه در بردارنده نقشه های ساخت، بازرسی های کنترل کیفی، گزارش های کوانتومتری و صافی سطح و نتایج تست های انجام شده خواهد بود.

مخازن فرآیندی نقشی حیاتی در کارخانه های تولید مواد شیمیایی، دارویی و غذایی دارند. در این مخازن با کنترل پارامترهای اساسی مانند دما، PH، سرعت همزنی، فشار و … محصولات فرآیندی تهیه و نگهداری می شود.

مخازن فرایندی در شرکت مهندسی مهیاز مطابق با استانداردهای روز دنیا و قابل رقابت با برندهای معتبر جهانی ساخته می شوند. در طراحی و ساخت این مخازن با توجه به استانداردهای ASME BPE و اصول GMP مواردی از قبیل قابلیت CIP و SIP، جنس مواد در تماس محصول SS 316 L ، صافی سطوح Ra <= 0.4، پسیویشن و الکتروپولیش سطوح و انجام تست های کنترل کیفی بهمراه ارائه گواهینامه بطور کامل رعایت می شوند. همچنین این مخازن مجهز به سیستم اتوماسیون دارای کنترل PLC با HMI یا PC می باشند.

گروه فنی مهندسی مهیاز انواع بیوراکتور و فرمانتور را در مقیاس آزمایشگاهی و صنعتی با توجه به نیاز شما مشتریان گرامی تولید می کند. این مجموعه با بکارگیری مهندسین مجرب و پرسنل کار آزموده بهترین راه حل را جهت طراحی و ساخت بهینه یک فرمانتور یا بیوراکتور با لحاظ کردن ملاحظات اقتصادی و همزمان با قابلیت اعتماد پذیری بالا ارائه می دهد.

بیوراکتورهای ساخته شده در شرکت مهندسی مهیاز به دلیل انطباق با استانداردهای GMP و اصول ASME BFE، طراحی کامپکت با کمترین فضای اشغالی، تجهیز شده با سیستم کنترلر PLC و استفاده از بروزترین شیرآلات و ابزار دقیق برندهای معتبر، قابلیت رقابت با برندهای معتبر جهانی را داراست.

مجموعه مهیاز اقدام به طراحی و ساخت سیستم های آبساز مناسب صنایع دارویی مطابق با استاندارد BP و USP می نماید. امکان طراحی و ساخت سیستم های آب تزریقی (WFI) و بخار تمیز (Pure Steem) در ظرفیت های درخواستی مطابق با استانداردهای موجود در مجموعه مهیاز وجود دارد.

به محیطی که جهت تولید یا تحقیقات علمی و صنعتی در آن فعالیت هایی صورت می گیرد و در این محیط مقدار آلاینده های زیست محیطی بسیار پایین تر از حد معمول فضای یک محیط بسته می باشد اتاق تمیز می گویند.

تامین و اجرای اتاق تمیز و کفپوش های آنتی باکتریال، تامین تمام زیر ساخت های تاسیساتی و برقی مد نظر، اجرای سیستم های تهویه مطابق با کلاس اتاق تمیز مد نظر، سیستم های کنترل و مانیتورینگ از جمله فعالیت های مهیاز می باشد.

تیم مهندسی و فرآیندی مهیاز با توجه به نیازهای مصرف کننده در فرآیندهای تولیدی و عملیاتی مختلف، بهترین راه حل ها را برای استفاده بهینه از فضا و کاهش هزینه ها توام با رعایت استانداردهای GMP ارائه می دهد.